HĽADÁTE ENERGETICKÉHO PRÁVA? ZÍSKAJTE KONTAKT S LAW & MORE

Energetické právo

Energetické právo je v zásade dôležité, keď sa energia nakupuje, dodáva alebo vyrába. V tejto súvislosti zohrávajú úlohu dodávatelia energie, ako aj spoločnosti a súkromné ​​osoby. Law & MorePrávnici pozorne sledujú všetok vývoj v oblasti energetického práva vrátane nového vývoja v oblasti výroby udržateľnej energie. Naši odborníci majú široké zameranie, pretože sa zameriavajú na všetky formy energie. Takže ropa, zemný plyn, elektrina, biomasa a veterná a slnečná energia. Z dôvodu tejto širokej orientácie sú našimi klientmi dodávatelia a výrobcovia, ako aj spotrebitelia, investori a dodávatelia materiálov a služieb. Nakoniec pracujeme aj v oblasti dodávok inžinierskych sietí do priemyselných prevádzok, kde pokrývame výrobky ako para a demineralizovaná voda. Potrebujete teda špecialistu v oblasti energetického práva? Law & More ponúka tieto služby z Eindhovenu a Amsterdamu:

• vypracovanie zmlúv o dodávke tepla a energie;
• poskytovanie poradenstva v oblasti nákupu a predaja energie;
• poskytovanie poradenstva v súvislosti s dodržiavaním energetických právnych predpisov a energetických dohôd;
• poskytovanie poradenstva v súvislosti s vypracovaním trvalo udržateľnej energetickej politiky;
• vypracovanie plánov energetickej účinnosti;
• žiada o povolenia a výnimky;
• Poskytovanie poradenstva v oblasti obchodovania s emisiami a obchodovania s certifikátmi.

Tom Meevis

Riadiaci partner / advokát

Prečo si vybrať Law & More?

Ľahko dostupné


Law & More je k dispozícii od pondelka do piatku od 08:00 do 22:00 a cez víkendy od 09:00 do 17:00
Dobrá a rýchla komunikácia


Naši právnici počúvajú váš prípad a navrhnú vhodný akčný plán
Osobný prístup


Naša pracovná metóda zaisťuje, že 100% našich klientov nás odporúča a že sme v priemere ohodnotení 9.4
„Chcel som mať právnika, ktorý je pre mňa vždy pripravený, dokonca aj cez víkendy.“

Nová energetická legislatíva

Energetické právo zohráva v dnešnej spoločnosti dôležitú úlohu, pretože bez elektriny, svetla a tepla sa už nemôžeme obísť. Väčšina energie sa stále vyrába z fosílnych palív, ako je ropa a plyn, ale tieto palivá sú zlé pre životné prostredie a navyše dochádzajú. Aby sme zabezpečili, že nedôjde energia a aby sme zlepšili životné prostredie, teraz budeme využívať alternatívne zdroje energie, ako je voda, vietor, slnečné žiarenie a bioplyn. Tieto zdroje energie sú budúcnosťou, pretože nepoškodzujú životné prostredie a sú nevyčerpateľné.

Naše odborné znalosti v oblasti energetického práva

Solárna energia

Zameriavame sa na energetické právo, ktoré sa zameriava na veternú a slnečnú energiu
Environmentálne právo

Na environmentálne právo sa vzťahujú holandské aj európske právne predpisy. Dajte nám vedieť a poradte
Výrobca energie

Máte na mysli iba energiu? Naši odborníci vám radi pomôžu
S cieľom zabezpečiť, aby sa v budúcnosti uplatňovala energetická a klimatická politika, Holandsko uzavrelo energetickú dohodu o trvalo udržateľnom raste. Účelom tejto dohody je dosiahnuť, aby Holandsko do roku 2050 fungovalo výlučne na trvalo udržateľnej energii. Energetická dohoda obsahuje rôzne ciele pre spoločnosti, ktoré od nich požadujú úsporu energie. Holandská vláda okrem toho uzavrela dlhodobé dohody s veľkým počtom odvetví s cieľom monitorovať zvyšovanie energetickej účinnosti. Spoločnosti, ktoré sú súčasťou týchto dohôd, budú mať niekoľko výhod: budú profitovať z úspor nákladov, viacerých inovácií procesov a udržateľného imidžu. S viacročnými dohodami je však spojené aj niekoľko povinností. Tieto dohody sú komplikované a je vypracovaných veľké množstvo pravidiel. Týka sa to vašej spoločnosti aj nových predpisov? Správna právna podpora je dôležitá, aby ste vedeli, kde stojíte. Prosím kontaktujte Law & More a my Vám radi pomôžeme.

Právne predpisy v oblasti dodávateľov energie

Musíte sa vysporiadať s nákupom alebo predajom energie? Potom viete, že môžete nakupovať elektrickú energiu aj mimo burzy alebo prostredníctvom burzy cenných papierov. Keďže pri metóde over-the-counter môže jedna zo strán skrachovať, je právna podpora veľmi dôležitá. Je tiež dôležité, aby sa uzavreli jasné dohody, aby druhá strana plnila svoje povinnosti a aby dodávateľ neutrpel žiadne straty. Law & More ponúka podporu pri týchto činnostiach, aby ste sa nestretli so žiadnymi prekvapeniami.

V mnohých prípadoch sa dodávka elektriny a plynu uskutočňuje prostredníctvom elektrickej alebo plynovej siete. Osoby alebo spoločnosti, ktoré dodávajú energiu iným spotrebiteľom, sú povinné vymenovať prevádzkovateľa siete. Existujú však výnimky z tohto pravidla: ak napríklad používate uzavretý distribučný systém alebo priamu linku, povinnosť vymenovať prevádzkovateľa siete sa neuplatňuje. Uzavretý distribučný systém je obchodná sieť, ktorá je geograficky obmedzená a môže mať len určitý počet zákazníkov. Vlastníci uzavretej distribučnej sústavy môžu požiadať o výnimku z povinnosti určiť prevádzkovateľa siete. Priame vedenie existuje, keď elektrické vedenie alebo plynovod spája výrobcu energie priamo s užívateľom energie. Priama linka nie je súčasťou siete, takže v tomto prípade nie je povinná určiť prevádzkovateľa siete.

Ak ste súčasťou dodávateľa energie, je dôležité, aby ste určili, či existuje uzavretý distribučný systém alebo priama linka. Dôvodom je skutočnosť, že pri obidvoch formách dodávok zohrávajú úlohu rôzne práva a povinnosti. Musíte však vziať do úvahy aj ďalšie aspekty. Napríklad dodávatelia energie môžu potrebovať licenciu na dodávku plynu a elektriny malým spotrebiteľom. Dodávatelia energie musia okrem toho vziať do úvahy aj nariadenia zo zákona o teple, ktoré zasa ovplyvňujú uzatváranie zmlúv o dodávke tepla.

Máte nejaké otázky alebo nejasnosti týkajúce sa energetických zákonov pre dodávateľov energie? Potom zavolajte odborníkov Law & More, Poskytujeme právnu podporu spoločnostiam a spotrebiteľom zaoberajúcim sa plynom a elektrinou. Či už žiadate o licenciu, pripravujete zmluvu o energetike alebo sa zúčastňujete veľtrhu energie, naši špecialisti sú vám k dispozícii.

Obchodovanie s emisiami a obchodovanie s certifikátmi

Ako spoločnosť sa musíte zaoberať obchodovaním s emisiami alebo obchodovaním s certifikátmi? Musíte vypočítať, koľko CO2 emitujete každý rok, aby ste dostali primerané množstvo emisných práv. Ak dôjde k vyššiemu vydávaniu emisií, pretože nákup produktu sa zvýšil, budete potrebovať ďalšie emisné práva. Ak potrebujete viac veľkého množstva elektriny, môžete sa zúčastniť obchodovania s certifikátmi. V oboch prípadoch, Law & MorePrávnici vám prídu vhod. Naši špecialisti sa zameriavajú na obchodovanie s emisiami a obchodovanie s certifikátmi a vedia, ako vám pomôcť, ak s tým budete mať problémy. Máte teda nejaké otázky týkajúce sa emisných práv? Chcete požiadať o emisné povolenie? Alebo potrebujete radu ohľadom obchodovania s emisiami alebo obchodovania s certifikátmi? Kontaktujte právnikov na čísle Law & More.

Chceš vedieť čo Law & More môže pre vás ako advokátska kancelária v Eindhovene?
Potom nás kontaktujte telefonicky +31 (0) 40 369 06 80 zo štar een e-mail naar:

Pán. Tom Meevis, advokát na Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Pán. Maxim Hodak, advokát v spoločnosti & More - maxim.hodak@lawandmore.nl