Schéma migrantov založených na vedomostiach v rámci politiky holandského cudzinca umožňuje spoločnostiam priťahovať znalostných migrantov pomerne rýchlo a ľahko. Vysoko kvalifikovaní zamestnanci z krajín mimo Európskej únie môžu pracovať v Holandsku, napríklad na pozícii vedúceho vedenia alebo ako špecialista za výhodných podmienok systému.

BANNER SA UPLATŇUJE NA VYSOKÉ SCHOPNOSTI MIGRANTU?
ZÍSKAJTE KONTAKT S LAW & MORE

Vysokokvalifikovaný migrant - imigračný právnik

Schéma migrantov založených na vedomostiach v rámci politiky holandského cudzinca umožňuje spoločnostiam priťahovať znalostných migrantov pomerne rýchlo a ľahko. Vysoko kvalifikovaní zamestnanci z krajín mimo Európskej únie môžu pracovať v Holandsku, napríklad na pozícii vedúceho vedenia alebo ako špecialista za výhodných podmienok systému. Avšak migrant vedomostí aj zamestnávateľ musia spĺňať množstvo podmienok.

Rýchla ponuka

Podmienky vysokokvalifikovaných migrantov

Ste migrant vedomostí a chcete prispieť k holandskej znalostnej ekonomike? Ak áno, budete najskôr potrebovať povolenie na pobyt. Pred udelením povolenia na pobyt musíte mať pracovnú zmluvu so zamestnávateľom alebo výskumným ústavom v Holandsku, ktorú IND označil za uznávaného sponzora a je zahrnutý vo verejnom registri uznávaných sponzorov. Musíte tiež zarobiť dostatočný príjem a musíte sa dohodnúť na mzde v súlade s trhom so svojím zamestnávateľom.

Okrem toho sa na vás ako na vysoko kvalifikovaného migranta vzťahuje množstvo (dodatočných) podmienok. Aké podmienky presne závisia od vašej osobnej situácie. na Law & More, imigrační právnici majú rýchly a osobný prístup. Radi vám pomôžu s vašou žiadosťou. Predtým, ako budete pokračovať v podávaní žiadosti, naši špecialisti vám poskytnú všetky potrebné informácie, aby ste neboli prekvapení.

Určité podmienky musia spĺňať nielen vy, ale aj spoločnosť, v ktorej sa chystáte pracovať. Ste spoločnosť, ktorá chce zamestnávať vysoko kvalifikovaného migranta? V takom prípade musíte IND najskôr označiť ako sponzora. Spoľahlivosť a kontinuita vašej spoločnosti sú dôležité. Je vaša spoločnosť uznaná ako sponzor? V takom prípade musí vaša spoločnosť splniť tieto povinnosti: povinnosť správy, povinnosť poskytovať informácie a povinnosť starostlivosti. Nedarí sa to vašej spoločnosti? Ak áno, môže to viesť k odobratiu uznania za sponzora.

Aylin Selamet

Aylin Selamet

Advokát

 Volajte na +31 (0) 40 369 06 80

Naši imigrační právnici sú pripravení

Žiadosť o povolenie na pobyt

Žiadosť o povolenie na pobyt

Chceli by ste bývať v Holandsku?
Môžeme vám pomôcť

Zlúčenie rodiny

Zlúčenie rodiny

Nie ste s rodinou alebo nie je vaša rodina s vami? Objavte, čo pre vás môžeme urobiť

Migrácia labout

Migrácia labout

Chcete pracovať a bývať v Holandsku? Môžeme zariadiť celý proces žiadosti

Vysoko kvalifikovaný migrant

Prisťahovalecký právnik

Chcete emigrovať do Holandska? Zavolajte právnu pomoc

“Počas úvodnej

stretnutie, jasný plán

akcia bola

okamžite načrtnuté"

Požiadajte migranta o znalosti

Bolo vám udelené povolenie na pobyt? Ak je to tak, doba platnosti vášho povolenia na pobyt sa bude rovnať dobe vašej pracovnej zmluvy s maximálnym trvaním 5 rokov. Povolenie možno predĺžiť na neurčito.

Počas doby platnosti vášho povolenia na pobyt môžete zmeniť zamestnávateľa ako vysoko kvalifikovaného migranta a pripojiť sa k inej spoločnosti, ktorú IND považuje za sponzora. Starý aj nový zamestnávateľ musia oznámiť zmenu zamestnania IND do štyroch týždňov.

Ste nezamestnaný ako vysoko kvalifikovaný migrant? V takom prípade máte nárok na obdobie troch mesiacov odo dňa, keď bolo vaše zamestnanie ukončené. Ak sa nemôžete pripojiť k inému zamestnávateľovi (sponzorovi) ako vysoko kvalifikovaný migrant v hľadanom období, IND zruší vaše povolenie.

Európska modrá karta

Od júna 2011 bude môcť vysokokvalifikovaný migrant okrem požadovaného povolenia na pobyt požiadať o modrú kartu EÚ (modrá karta EÚ). Modrá karta EÚ je kombinovaným povolením na pobyt a pracovné povolenie pre vysokokvalifikovaných migrantov, ktorí nemajú štátnu príslušnosť jedného z členských štátov Európskej únie.

Vysoko kvalifikovaný migrantEurópska modrá karta ponúka vysokokvalifikovanému migrantovi množstvo výhod. Po prvé, zamestnávateľ vysokokvalifikovaného migranta nemusí byť IND uznaný ako sponzor. Okrem toho ako vysokokvalifikovaný migrant, ktorý je držiteľom európskej modrej karty, môžete pracovať aj v inom členskom štáte po 18 mesiacoch práce v Holandsku, ak splníte podmienky v tomto členskom štáte.

Aby ste mohli využívať európsku modrú kartu, musíte splniť prísnejšie podmienky ako pre povolenie na pobyt vysokokvalifikovaného migranta. Napríklad musíte mať pracovnú zmluvu na 12 a viac mesiacov, ukončiť aspoň trojročný bakalársky program vysokoškolského vzdelávania (hbo) a získať aspoň minimálnu mzdovú hranicu modrej karty mesačne.

Náš tím právnikov v oblasti prisťahovaleckého práva vás prevedie a predloží žiadosť pre IND. Páčilo by sa vám to alebo máte ďalšie otázky a chceli by ste radu? Prosím kontaktujte Law & More, Radi vám pomôžeme.

Chceš vedieť čo Law & More môže pre vás ako advokátska kancelária v Eindhovene?
Potom nás kontaktujte telefonicky +31 40 369 06 80 zo štar een e-mailom naar:

Pán. Tom Meevis, advokát na Law & More - [chránené e-mailom]
Pán. Maxim Hodak, advokát spoločnosti & More - [chránené e-mailom]

Law & More B.V.