Google pokutoval EÚ rekordom 2,42 miliardy EÚ. Toto je iba začiatok, môžu byť uložené ďalšie dva tresty

Podľa rozhodnutia Európskej komisie musí spoločnosť Google zaplatiť pokutu vo výške 2,42 miliardy EUR za porušenie protimonopolného zákona.

Európska komisia uvádza, že Google vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja Google zvýhodnil svoje vlastné produkty Google Shopping na úkor ostatných poskytovateľov tovaru. Odkazy na produkty Nákupov Google boli a sú v hornej časti stránky s výsledkami vyhľadávania, zatiaľ čo pozície konkurenčných služieb určené vyhľadávacími algoritmami Google sa zobrazujú iba na nižších pozíciách.

Google bude musieť do 90 dní zmeniť svoj systém hodnotenia vyhľadávacieho algoritmu. V opačnom prípade bude uložená pokuta až do výšky 5% priemerného denného globálneho predaja spoločnosti Alphabet, materskej spoločnosti Google.

Európsky komisár pre hospodársku súťaž Margrethe Vestager uviedol, že to, čo spoločnosť Google robila, je podľa protimonopolných pravidiel EÚ nezákonné. Týmto rozhodnutím sa stanovil precedens pre budúce vyšetrovania.

Európska komisia skúma ďalšie dva prípady, v ktorých Google údajne porušuje pravidlá hospodárskej súťaže na voľnom trhu: operačný systém Android a AdSense.

Čítajte viac: https://rechtennieuws.nl/54679/commissie-legt-google-geldboete-op-242-miljard-eur-misbruik-machtspositie-als-zoekmachine-eigen-prijsvergelijkingsdienst-illegaal-bevoordelen/

zdieľam
Law & More B.V.