POTREBUJETE ENERGETICKÉHO PRÁVNIKA?
ŽIADAJTE SA O PRÁVNU POMOC

NAŠIM PRÁVOMOCI SÚ ŠPECIALISTI V PRACOVNOM PRÁVE

kontrolované Jasný.

kontrolované Osobné a ľahko dostupné.

kontrolované Najprv vaše záujmy.

Ľahko dostupné

Ľahko dostupné

Law & More je k dispozícii od pondelka do piatku od 08:00 do 22:00 a cez víkendy od 09:00 do 17:00

Dobrá a rýchla komunikácia

Dobrá a rýchla komunikácia

Naši právnici si vypočujú váš prípad a navrhnú vhodný akčný plán
Osobný prístup

Osobný prístup

Naša pracovná metóda zaisťuje, že 100% našich klientov nás odporúča a že sme v priemere ohodnotení 9.4

Zákon o energetike

Energetické právo je v zásade dôležité, keď sa energia nakupuje, dodáva alebo vyrába. V tejto súvislosti zohrávajú úlohu dodávatelia energie, ako aj spoločnosti a súkromné ​​osoby. Law & MorePrávnici pozorne sledujú všetok vývoj v oblasti energetického práva vrátane nového vývoja v oblasti výroby udržateľnej energie.

Rýchla ponuka

Naši odborníci majú širokú orientáciu, pretože sa zameriavajú na všetky formy energie. Takže ropa, zemný plyn, elektrina, biomasa a veterná a solárna energia. Z dôvodu tejto širokej orientácie sú našimi klientmi dodávatelia a výrobcovia, ako aj spotrebitelia, investori a dodávatelia materiálov a služieb. Napokon pracujeme aj v oblasti dodávok úžitkových látok do priemyselných závodov, ktoré pokrývajú výrobky ako para a demineralizovaná voda. Potrebujete špecialistu v oblasti energetického práva? Law & More vám ponúka nasledujúce služby od oboch Eindhoven a Amsterdam:

  • Zostavovanie zmlúv o teple a energii;
  • Poskytovanie poradenstva v oblasti nákupu a predaja energie;
  • Poskytovanie poradenstva v oblasti dodržiavania energetickej legislatívy a energetických dohôd;
  • Poskytovanie poradenstva pri zostavovaní trvalo udržateľnej energetickej politiky;
  • Vypracovanie plánov energetickej účinnosti;
  • Žiadosť o povolenia a výnimky;
  • Poskytovanie poradenstva v oblasti obchodovania s emisiami a obchodovania s certifikátmi.

Obrázok Tom Meevis

Tom Meevis

RIADIACI PARTNER / ADVOKÁT

tom.meevis@lawandmore.nl

Naše odborné znalosti v oblasti energetického práva

Solárna energia

Solárna energia

Zameriavame sa na energetický zákon, ktorý sa zameriava na veternú a slnečnú energiu.

Na právo životného prostredia sa vzťahujú holandské aj európske zákony. Dovoľte nám informovať a poradiť.

Hľadáte špecialistu na obchodovanie s emisiami? Sme radi, že vám môžeme ďalej pomôcť!

Výrobca energie

Výrobca energie

Naši podnikoví právnici môžu zmluvy posúdiť a poradiť v súvislosti s nimi.

„Chcel som mať právnika
ktorý je pre mňa vždy pripravený,
aj cez víkendy “

Nová energetická legislatíva

Energetické právo zohráva v dnešnej spoločnosti dôležitú úlohu, pretože bez elektriny, svetla a tepla sa už nemôžeme obísť. Väčšina energie sa stále vyrába z fosílnych palív, ako je ropa a plyn, ale tieto palivá sú zlé pre životné prostredie a navyše dochádzajú. Aby sme zabezpečili, že nedôjde energia a aby sme zlepšili životné prostredie, teraz budeme využívať alternatívne zdroje energie, ako je voda, vietor, slnečné žiarenie a bioplyn. Tieto zdroje energie sú budúcnosťou, pretože nepoškodzujú životné prostredie a sú nevyčerpateľné.

Čo o nás hovoria klienti

Naši energetickí právnici sú pripravení vám pomôcť:

Office Law & More

S cieľom zabezpečiť, aby sa v budúcnosti uplatňovala energetická a klimatická politika, Holandsko uzavrelo energetickú dohodu o trvalo udržateľnom raste. Účelom tejto dohody je dosiahnuť, aby Holandsko do roku 2050 fungovalo výlučne na trvalo udržateľnej energii. Energetická dohoda obsahuje rôzne ciele pre spoločnosti, ktoré od nich požadujú úsporu energie. Holandská vláda okrem toho uzavrela dlhodobé dohody s veľkým počtom odvetví s cieľom monitorovať zvyšovanie energetickej účinnosti. Spoločnosti, ktoré sú súčasťou týchto dohôd, budú mať niekoľko výhod: budú profitovať z úspor nákladov, viacerých inovácií procesov a udržateľného imidžu. S viacročnými dohodami je však spojené aj niekoľko povinností. Tieto dohody sú komplikované a je vypracovaných veľké množstvo pravidiel. Týka sa to vašej spoločnosti aj nových predpisov? Správna právna podpora je dôležitá, aby ste vedeli, kde stojíte. Prosím kontaktujte Law & More a my Vám radi pomôžeme.

Právne predpisy v oblasti dodávateľov energie

Obrázok Energierecht

Musíte sa vysporiadať s nákupom alebo predajom energie? Potom viete, že môžete nakupovať elektrickú energiu aj mimo burzy alebo prostredníctvom burzy cenných papierov. Keďže pri metóde over-the-counter môže jedna zo strán skrachovať, je právna podpora veľmi dôležitá. Je tiež dôležité, aby sa uzavreli jasné dohody, aby druhá strana plnila svoje povinnosti a aby dodávateľ neutrpel žiadne straty. Law & More ponúka podporu pri týchto činnostiach, aby ste sa nestretli so žiadnymi prekvapeniami.

V mnohých prípadoch sa dodávka elektriny a plynu uskutočňuje prostredníctvom elektrickej alebo plynovej siete. Osoby alebo spoločnosti, ktoré dodávajú energiu iným spotrebiteľom, sú povinné vymenovať prevádzkovateľa siete. Existujú však výnimky z tohto pravidla: ak napríklad používate uzavretý distribučný systém alebo priamu linku, povinnosť vymenovať prevádzkovateľa siete sa neuplatňuje. Uzavretý distribučný systém je obchodná sieť, ktorá je geograficky obmedzená a môže mať len určitý počet zákazníkov. Vlastníci uzavretej distribučnej sústavy môžu požiadať o výnimku z povinnosti určiť prevádzkovateľa siete. Priame vedenie existuje, keď elektrické vedenie alebo plynovod spája výrobcu energie priamo s užívateľom energie. Priama linka nie je súčasťou siete, takže v tomto prípade nie je povinná určiť prevádzkovateľa siete.

Ak ste súčasťou dodávateľa energie, je dôležité, aby ste určili, či existuje uzavretý distribučný systém alebo priama linka. Dôvodom je skutočnosť, že pri obidvoch formách dodávok zohrávajú úlohu rôzne práva a povinnosti. Musíte však vziať do úvahy aj ďalšie aspekty. Napríklad dodávatelia energie môžu potrebovať licenciu na dodávku plynu a elektriny malým spotrebiteľom. Dodávatelia energie musia okrem toho vziať do úvahy aj nariadenia zo zákona o teple, ktoré zasa ovplyvňujú uzatváranie zmlúv o dodávke tepla.

Máte nejaké otázky alebo nejasnosti týkajúce sa energetických zákonov pre dodávateľov energie? Potom zavolajte odborníkov Law & More, Poskytujeme právnu podporu spoločnostiam a spotrebiteľom zaoberajúcim sa plynom a elektrinou. Či už žiadate o licenciu, pripravujete zmluvu o energetike alebo sa zúčastňujete veľtrhu energie, naši špecialisti sú vám k dispozícii.

Obchodovanie s emisiami a obchodovanie s certifikátmi

Ako spoločnosť sa musíte zaoberať obchodovaním s emisiami alebo obchodovaním s certifikátmi? Musíte vypočítať, koľko CO2 emitujete každý rok, aby ste dostali primerané množstvo emisných práv. Ak dôjde k vyššiemu vydávaniu emisií, pretože nákup produktu sa zvýšil, budete potrebovať ďalšie emisné práva. Ak potrebujete viac veľkého množstva elektriny, môžete sa zúčastniť obchodovania s certifikátmi. V oboch prípadoch, Law & MorePrávnici vám prídu vhod. Naši špecialisti sa zameriavajú na obchodovanie s emisiami a obchodovanie s certifikátmi a vedia, ako vám pomôcť, ak s tým budete mať problémy. Máte teda nejaké otázky týkajúce sa emisných práv? Chcete požiadať o emisné povolenie? Alebo potrebujete radu ohľadom obchodovania s emisiami alebo obchodovania s certifikátmi? Kontaktujte právnikov na čísle Law & More.

Chceš vedieť čo Law & More môže urobiť pre vás ako advokátska kancelária v Eindhoven a Amsterdam?
Potom nás kontaktujte telefonicky na čísle +31 40 369 06 80 alebo pošlite e-mail na adresu:
Pán. Tom Meevis, advokát na Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl

Law & More