Máte spolu s vaším bývalým partnerom deti? Podpora dieťaťa je potom dôležitou súčasťou finančných dohôd, ktoré sa musia uzavrieť počas rozvodového procesu. Výživné pre deti je množstvo, ktoré rodič, ktorý nie je dojčiacim dieťaťom, prispieva na starostlivosť a výchovu detí.

CHCETE VÝPOČET PODPORY DETÍ?
ZÍSKAJTE KONTAKT S LAW & MORE

Podpora dieťaťa

Máte spolu s vaším bývalým partnerom deti? Podpora dieťaťa je potom dôležitou súčasťou finančných dohôd, ktoré sa musia uzavrieť počas rozvodového procesu. Výživné pre deti je množstvo, ktoré rodič, ktorý nie je dojčiacim dieťaťom, prispieva na starostlivosť a výchovu detí.

Rýchla ponuka

Úroveň podpory dieťaťa

Po konzultácii sa vy a váš bývalý partner môžete dohodnúť na výške výživného pre deti. Tieto dohody budú stanovené v rodičovskom pláne. Ak sa vám nedarí dospieť k dohode, jeden z našich právnikov vám rád pomôže. Môžeme vám pomôcť s procesom vyjednávania, určiť pre vás množstvo výživného pre deti a vypracovať plán rodičovstva. Stanovenie výživného pre deti riešime výpočtom výživného.

Sudca sa bude zaoberať nielen finančnou situáciou príjemcu výživného na dieťa, ale aj finančnou situáciou platiteľa výživného pre deti. Na základe oboch situácií potom súd určí výšku výživného pre deti.

Aylin Selamet

Aylin Selamet

Advokát

 Volajte na +31 (0) 40 369 06 80

Potrebujete rozvodového právnika?

Rozvodový právnik

Rozvodový právnik

Rozvod je ťažké obdobie. Pomáhame vám počas celého procesu

Žiadosť o rozvod

Žiadosť o rozvod

Máme osobný prístup a spolu s vami spolupracujeme na dosiahnutí vhodného riešenia

Partnerské výživné

Partnerské výživné

Chystáte sa zaplatiť alebo dostať výživné? A koľko? Sprievodujeme a pomáhame vám s tým

Žiť samostatne

Žiť samostatne

Chcete žiť oddelene? Pomôžeme vám

"Law & More Právnici

sú zapojené a

môžu vcítiť do

problém klienta"

Výpočet výživného na dieťa

Výpočet údržby je pomerne zložitý výpočet, pretože sa musí zohľadniť veľa faktorov. Law & More radi pre vás urobíme výpočet údržby.

Určenie potreby
V prvom rade je potrebné určiť potreby detí. Je založená na príjmoch, ktoré boli tesne pred rozvodom. Ak vzniknú osobitné náklady, napríklad medzinárodná škola alebo starostlivosť o deti, náklady sa môžu zodpovedajúcim spôsobom zvýšiť.

Určenie finančnej kapacity
Po zistení potrieb detí sa vykoná výpočet únosnosti pre obe strany. Tento výpočet určuje, či osoba zodpovedná za výživné má dostatočnú finančnú spôsobilosť na to, aby mohla platiť výživné. Aby sa určila finančná spôsobilosť osoby, ktorá musí platiť výživné, musí sa najprv určiť jej čistý príjem. Detský dôchodok je základným príjmom, ktorý zohľadňuje všetky zdroje príjmu, ako sú mzdy, dávka a viazaný rozpočet dieťaťa.

Zľava na starostlivosť
Náklady na starostlivosť o deti bude mať aj rodič, ktorý musí platiť výživné a ktorý má tiež kontakt s deťmi. Patria sem náklady na nakupovanie, jazdu tam a späť. Do výpočtu je v zásade zahrnuté určité percento nákladov

Výška percenta závisí od počtu dní návštevy za týždeň. Rodič, ktorý má v priemere jeden deň v týždni náklady na starostlivosť o dieťa, dostane napríklad 15% zľavu na starostlivosť a rodič, ktorý sa stará o dieťa tri dni v týždni, dostane 35% zľavu na starostlivosť.

Porovnanie prepravnej kapacity
Posledným krokom na výpočet výšky podpory dieťaťa je vytvorenie nákladovej rovnice. V tejto rovnici sú náklady detí rozdelené medzi vami a vašim bývalým partnerom v pomere k ich prostriedkom podpory. Spôsobilosť osoby oprávnenej na výživné sa porovnáva s spôsobilosťou osoby zodpovednej za výživné. Potom sa v prípade potreby uplatní a upraví zľava na starostlivosť. Rozsah podpory je primárne určený na podporu dieťaťa. Ak ešte existuje priestor, sudca môže tiež určiť čisté výživné pre partnerov.

Chceli by ste vedieť, ako sa bude vaša finančná situácia postarať o váš rozvod? Prosím kontaktujte Law & More a spoločne môžeme určiť, koľko výživného musíte zaplatiť alebo získať.

Podpora dieťaťa

Zmena podpory dieťaťa

Ak nie je možné zmeniť výživné pre deti po konzultácii s vaším bývalým partnerom, môžeme vám na súde predložiť žiadosť o zmenu. Môžeme to urobiť, ak dôjde k zmenám okolností alebo ak podľa vás súd určil výživné v pôvodnom poradí na základe nesprávnych alebo neúplných informácií.

Napríklad si môžete predstaviť tieto situácie:

• prepustenie alebo nezamestnanosť
• premiestnenie detí
• nová alebo iná práca
• sa znovu oženiť, bývať alebo uzavrieť registrované partnerstvo
• zmena usporiadania kontaktov

Chceš vedieť čo Law & More môže pre vás ako advokátska kancelária v Eindhovene?
Potom nás kontaktujte telefonicky +31 40 369 06 80 alebo nám pošlite e-mail:

Pán. Tom Meevis, advokát na Law & More - [chránené e-mailom]
Pán. Maxim Hodak, advokát spoločnosti & More - [chránené e-mailom]

Law & More B.V.