POTREBUJETE PRÁVNIKA PRE OBCHODOVANIE S EMISIami?
ŽIADAJTE SA O PRÁVNU POMOC

NAŠIM PRÁVOMOCI SÚ ŠPECIALISTI V PRACOVNOM PRÁVE

kontrolované Jasný.

kontrolované Osobné a ľahko dostupné.

kontrolované Najprv vaše záujmy.

Ľahko dostupné

Ľahko dostupné

Law & More je k dispozícii od pondelka do piatku od 08:00 do 22:00 a cez víkendy od 09:00 do 17:00

Dobrá a rýchla komunikácia

Dobrá a rýchla komunikácia

Naši právnici si vypočujú váš prípad a navrhnú vhodný akčný plán
Dobrá a rýchla komunikácia

Osobný prístup

Naša pracovná metóda zaisťuje, že 100% našich klientov nás odporúča a že sme v priemere ohodnotení 9.4

Obchodovanie s emisiami (zákon o energetike)

Mnoho veľkých tovární a energetických spoločností emituje skleníkové plyny, napríklad CO2. Podľa Kjótskeho protokolu a Dohovoru o klíme sa obchodovanie s emisiami používa na zníženie emisií takýchto skleníkových plynov z priemyslu a energetiky. Obchodovanie s emisiami v Holandsku sa riadi európskym systémom obchodovania s emisiami, EU ETS. V rámci EÚ ETS sa stanovil limit emisných práv, ktorý sa rovná celkovej povolenej emisii CO2. Tento limit sa odvodzuje od cieľov zníženia, ktoré chce EÚ dosiahnuť, a zabezpečuje, aby emisie všetkých spoločností, ktoré obchodujú s emisiami, neprekročili stanovený cieľ.

Rýchla ponuka

Emisné kvóty

Spoločnosť, ktorá sa zúčastňuje na systéme obchodovania s emisiami, dostáva ročné množstvo bezplatných emisných kvót. Toto sa počíta čiastočne na základe predchádzajúcich úrovní výroby a referenčných hodnôt pre efektívnosť CO2 vo výrobnom procese spoločnosti. Emisná kvóta dáva každej spoločnosti právo vypúšťať určité množstvo skleníkových plynov a predstavuje 1 tonu emisií CO2. Je vaša spoločnosť oprávnená na pridelenie emisných práv? Potom je dôležité správne vypočítať, koľko CO2 vaša spoločnosť ročne emituje, aby získala správny počet emisných práv. Je to tak preto, lebo každá spoločnosť musí každý rok odovzdať rovnaký počet emisných práv, aké vydala v tonách skleníkových plynov.

Obrázok Tom Meevis

Tom Meevis

RIADIACI PARTNER / ADVOKÁT

tom.meevis@lawandmore.nl

Naše odborné znalosti v oblasti energetického práva

Solárna energia

Solárna energia

Zameriavame sa na energetický zákon, ktorý sa zameriava na veternú a slnečnú energiu.

Na právo životného prostredia sa vzťahujú holandské aj európske zákony. Dovoľte nám informovať a poradiť.

Kupujete, dodávate alebo vyrábate energiu? Law & More vám poskytne právnu pomoc.

Výrobca energie

Výrobca energie

Naši podnikoví právnici môžu zmluvy posúdiť a poradiť v súvislosti s nimi.

„Chcel som mať právnika
ktorý je pre mňa vždy pripravený,
aj cez víkendy “

Obchodovanie s emisiami

Spoločnosti, ktoré emitujú viac skleníkových plynov, ako majú emisné kvóty, sa môžu vzdať rizika pokutovania. Platí to pre vašu spoločnosť? Ak áno, môžete si kúpiť ďalšie emisné kvóty, aby ste sa vyhli pokute. Môžete nielen kúpiť ďalšie emisné kvóty napríklad od obchodníkov s emisnými kvótami, ako sú banky, investori alebo obchodné agentúry, ale môžete ich získať aj na dražbe. Môže sa však stať, že vaša spoločnosť bude emitovať menej skleníkových plynov, a preto si zachováva emisné kvóty. V takom prípade si môžete zvoliť začatie obchodovania s týmito emisnými kvótami. Predtým, ako budete môcť obchodovať s emisnými kvótami, musíte otvoriť účet v registri EÚ, kde sa tieto emisné kvóty nachádzajú. Je to preto, že EÚ a / alebo OSN sa chcú zaregistrovať a skontrolovať každú transakciu.

Čo o nás hovoria klienti

Naši energetickí právnici sú pripravení vám pomôcť:

Office Law & More

Emisné povolenie

Emisné povolenie

Predtým, ako sa budete môcť zapojiť do systému obchodovania s emisiami, musí mať vaša spoločnosť platné povolenie. Spoločnosti v Holandsku napokon nemôžu jednoducho emitovať skleníkové plyny a za predpokladu, že spadajú do pôsobnosti zákona o environmentálnom riadení, musia požiadať holandský úrad pre emisie (NEa) o povolenie na emisie. Aby spoločnosť mohla získať povolenie na emisie, musí vypracovať plán monitorovania a nechať ho schváliť NEa. Ak je váš plán monitorovania schválený a emisné povolenie je udelené, musíte plán monitorovania aktualizovať, aby dokument vždy odrážal skutočnú situáciu. Ste tiež povinní predložiť NEa výročnú správu o emisiách a údaje zo správy o emisiách zapísať do registra obchodovania s emisiami CO2.

Zaoberá sa vaša firma obchodovaním s emisiami a máte v tejto súvislosti nejaké otázky alebo problémy? Alebo potrebujete pomoc so žiadosťou o emisné povolenie? V obidvoch prípadoch ste na správnom mieste. Naši špecialisti sa zameriavajú na obchodovanie s emisiami a vedia, ako vám môžu pomôcť.

Chceš vedieť čo Law & More môže urobiť pre vás ako advokátska kancelária v Eindhoven a Amsterdam?
Potom nás kontaktujte telefonicky na čísle +31 40 369 06 80 alebo pošlite e-mail na adresu:
Pán. Tom Meevis, advokát na Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Pán. Maxim Hodak, advokát v spoločnosti & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Law & More