Európske právo (EÚ)

Holandsko je členským štátom Európskej únie. Holandské právo v mnohých oblastiach vychádza z európskych právnych predpisov. Právne predpisy EÚ môžu byť priamo uplatniteľné v Holandsku. V dôsledku toho existuje veľká šanca, že podniky sú konfrontované s právnymi predpismi EÚ.

V rámci Európskej únie sú ustanovené štyri slobody: voľný pohyb osôb, tovaru, služieb a kapitálu. Krajiny nesmú zasahovať na základe diskriminácie. Štyri slobody sú ďalej rozpracované v rôznych smerniciach a nariadeniach. Law & More môže vám poradiť, ak vzniknú otázky týkajúce sa uplatniteľnosti smerníc a nariadení alebo týkajúcich sa vzťahu medzi holandským právom a právom EÚ.

Podniky navyše nesmú obmedzovať, zasahovať alebo falšovať hospodársku súťaž v Európskej únii. Mali by sa preskúmať dohody s konkurenciou a dohody o zastúpení a distribúcii, aby sa zabránilo porušovaniu právnych predpisov EÚ. Špecialisti na Law & More mať aktuálne vedomosti o právnych predpisoch EÚ; môžu pomôcť pri príprave zmlúv a pri začatí súdneho konania. Náš tím je vám k dispozícii aj pri rokovaniach o rozsiahlom prevzatí alebo zlúčení, v ktorom sú zahrnuté právne predpisy EÚ.

Nezmyselná mentalita 

Tím tímu Law and More proaktívne uvažuje o riešeniach pre svojich klientov a pozerá sa nad rámec právnych aspektov situácie. Je to všetko o tom, ako sa dostať k jadru problému a účinne ho riešiť. Vďaka našej nezmyselnej mentalite a dlhoročným skúsenostiam sa môžu zákazníci spoľahnúť na úzke zapojenie a účinnú právnu podporu.

Kontakt

V prípade akýchkoľvek otázok alebo problémov v súvislosti s európskym právom kontaktujte pána. Tom Meevis, právnik v spoločnosti Law & More via [chránené e-mailom]alebo mr. Maxim Hodak, právnik na Law & More via [chránené e-mailom]alebo zavolajte na +31 (0) 40-3690680.

Law & More B.V.