POTREBUJETE DÔCHODKOVÉHO PRÁVNIKA?
ŽIADAJTE SA O PRÁVNU POMOC

NAŠIM PRÁVOMOCI SÚ ŠPECIALISTI V PRACOVNOM PRÁVE

kontrolované Jasný.

kontrolované Osobné a ľahko dostupné.

kontrolované Najprv vaše záujmy.

Ľahko dostupné

Ľahko dostupné

Law & More je k dispozícii od pondelka do piatku od 08:00 do 22:00 a cez víkendy od 09:00 do 17:00

Dobrá a rýchla komunikácia

Dobrá a rýchla komunikácia

Naši právnici si vypočujú váš prípad a navrhnú vhodný akčný plán
Dobrá a rýchla komunikácia

Osobný prístup

Naša pracovná metóda zaisťuje, že 100% našich klientov nás odporúča a že sme v priemere ohodnotení 9.4

/
Dôchodkové právo
/

Dôchodkové právo

Dôchodkové právo v Holandsku sa stalo vlastnou právnou oblasťou. Zahŕňa všetky dôchodkové zákony a nariadenia, ktoré zabezpečujú náhradný príjem pre zamestnancov po odchode do dôchodku. Medzi príklady patria veľmi konkrétne právne predpisy, ako napríklad zákon o dôchodkoch, povinná účasť v zákone o priemyselných dôchodkových fondoch z roku 2000 alebo vyrovnanie dôchodkových práv v prípade zákona o rozvode. Táto právna úprava sa týka okrem iného podmienok, ktoré musia byť splnené, aby vznikol nárok na dôchodok, pravidiel týkajúcich sa správy a vyplácania dôchodkových práv poskytovateľmi dôchodkov a opatrení na zabránenie porušovaniu dôchodkov.

Rýchla ponuka

Napriek skutočnosti, že dôchodkové právo je vlastnou právnou oblasťou, má tiež veľa rozhraní s ostatnými právnymi oblasťami. Preto sa v kontexte dôchodkového práva okrem konkrétnych právnych predpisov a predpisov uplatňujú napríklad aj všeobecné právne predpisy a predpisy z oblasti pracovného práva. Napríklad dôchodok je pre mnohých zamestnancov dôležitou pracovnou podmienkou, ktorá je stanovená a diskutovaná v pracovnej zmluve. Táto podmienka čiastočne určuje príjem v starobe. Okrem pracovného práva možno brať do úvahy aj tieto oblasti práva:

 • Zákon o zodpovednosti;
 • zmluvné právo;
 • daňové právo;
 • Poisťovacie právo;
 • Vyrovnanie dôchodkových práv v prípade rozvodu.

Aylin Selamet

Aylin Selamet

ADVOKÁT

aylin.selamet@lawandmore.nl

Služby spoločnosti Law & More

Každá spoločnosť je jedinečná. Dostanete preto právne poradenstvo, ktoré je priamo relevantné pre vašu spoločnosť.

Ak by k tomu došlo, môžeme za vás viesť aj súdny spor. Pre podmienky nás kontaktujte.

Sadneme si s vami, aby sme navrhli stratégiu.

Každý podnikateľ sa musí zaoberať právom obchodných spoločností. Na to sa dobre pripravte.

"Law & More Právnici
sú zapojení a vedia sa vcítiť
s problémom klienta“

Dôchodkové zabezpečenie podľa pilierového systému

Dôchodkové ustanovenie, ktoré poskytuje náhradný príjem pre zamestnancov po odchode do dôchodku, sa tiež nazýva dôchodok. V Holandsku má systém dôchodkového zabezpečenia alebo dôchodkový systém tri piliere:

Základný dôchodok. Základný dôchodok sa tiež nazýva OW-zabezpečenie. Každý v Holandsku má právo na takéto ustanovenie. S tým však súvisí niekoľko podmienok. Prvou podmienkou pre prijatie ustanovenia AOW je, že musí byť dosiahnutý určitý vek, konkrétne 67 rokov. Ďalšou podmienkou je, že človek musel vždy pracovať alebo žiť v Holandsku. Na každý rok, v ktorom má osoba bydlisko v Holandsku od 15. do veku 67 rokov, sa pripočítajú 2% maximálneho ustanovenia AOW. V tomto prípade sa nevyžaduje anamnéza zamestnania.

Práva na dôchodok. Tento pilier sa týka práv, ktoré osoba získala počas svojho pracovného života, a uplatňuje sa ako doplnkový dôchodok k základnému dôchodku. Konkrétnejšie sa tento príplatok týka odloženej mzdy, ktorú vypláca zamestnávateľ a zamestnanec spoločne vo forme poistného. Doplnkový dôchodok sa preto vždy vytvára v rámci vzťahu zamestnanec - zamestnávateľ, takže v takom prípade sa vyžaduje pracovná história. V Holandsku však neexistuje všeobecná zákonná povinnosť pre zamestnávateľa vytvárať (doplnkový) dôchodok pre svojich zamestnancov. To znamená, že v tejto súvislosti je potrebné uzavrieť dohody medzi zamestnancom a zamestnávateľom. Law & More s tým vám samozrejme radi pomôžeme.

Dobrovoľný dôchodok. Tento pilier sa týka najmä všetkých ustanovení o príjmoch, ktoré si ľudia sami vytvorili pred starobou. Príklady zahŕňajú anuity, životné poistenie a príjem z vlastného imania. Na tento pilier sa musia spoliehať najmä živnostníci a podnikatelia.

Čo o nás hovoria klienti

Veľmi priateľský servis a perfektné vedenie!

Pán Meevis mi pomáhal v pracovnoprávnom prípade. Robil to spolu so svojou asistentkou Yarou s veľkou profesionalitou a bezúhonnosťou. Popri svojich kvalitách profesionálneho právnika ostal vždy rovnocenným človekom s dušou, čo dávalo vrúcny a bezpečný pocit. Vkročil som do jeho kancelárie s rukami vo vlasoch, pán Meevis mi hneď dal pocit, že môžem vlasy pustiť a on sa od tej chvíle preberie, jeho slová sa stali skutkami a jeho sľuby boli dodržané. Najviac sa mi páči priamy kontakt, bez ohľadu na deň/čas, bol tam, keď som ho potrebovala! Topper! Ďakujem Tom!

nora

Eindhoven

10

vynikajúci

Aylin je jednou z najlepších rozvodových právnikov, ktorá je vždy dostupná a poskytuje podrobné odpovede. Aj keď sme museli riadiť náš proces z rôznych krajín, nezaznamenali sme žiadne ťažkosti. Zvládla náš proces veľmi rýchlo a hladko.

Ezgi Balik

Haarlem

10

Pekná práca Aylin

Veľmi profesionálny a vždy efektívny v komunikácii. Výborne!

martin

Lelystad

10

Adekvátny prístup

Tom Meevis bol počas celého prípadu zapojený do prípadu a na každú otázku, ktorá bola z mojej strany, rýchlo a jasne odpovedal. Firmu (a najmä Toma Meevisa) určite odporučím priateľom, rodine a obchodným partnerom.

Mike

Hoogeloon

10

Skvelý výsledok a príjemná spolupráca

Prezentoval som svoj prípad LAW and More a bolo mu rýchlo, láskavo a hlavne účinne pomožené. S výsledkom som veľmi spokojný.

Sabine

Eindhoven

10

Veľmi dobré spracovanie môjho prípadu

Chcel by som veľmi pekne poďakovať Aylin za jej úsilie. S výsledkom sme veľmi spokojní. Zákazník je pre ňu vždy stredobodom pozornosti a veľmi nám pomohli. Znalosť a veľmi dobrá komunikácia. Naozaj odporúčame túto kanceláriu!

Sahin kara

Veldhoven

10

Právna spokojnosť s poskytovanými službami

Moja situácia bola vyriešená tak, že môžem len povedať, že výsledok je taký, aký som si želal. Pomohli mi k mojej spokojnosti a spôsob, akým Aylin konal, možno označiť za presný, transparentný a rozhodný.

Arsalan

Mierlo

10

Všetko dobre usporiadané

Od začiatku sme si s právničkou dobre rozumeli, pomohla nám kráčať správnou cestou a odstránila prípadné neistoty. Bola jasná a ľudská, čo sme vnímali ako veľmi príjemné. Informácie spresnila a cez ňu sme presne vedeli, čo máme robiť a čo môžeme očakávať. Veľmi príjemný zážitok s Law and more, ale najmä s právnikom, na ktorého sme mali kontakt.

Věra

Helmond

10

Veľmi dobre informovaní a priateľskí ľudia

Veľmi skvelý a profesionálny (právny) servis. Komunikácia en samenwerking ging erg goed en snel. Ik ben geholpen door dhr. Tom Meevis a mw. Aylin Selamet. Skrátka, s týmto úradom som mal dobré skúsenosti.

Mehmet

Eindhoven

10

Veľký

Veľmi priateľskí ľudia a veľmi dobré služby ... nemôžem povedať inak, že to super pomohlo. Ak sa to stane, určite sa vrátim.

jacky

Bree

10

Naši rozvodoví právnici sú pripravení vám pomôcť:

Office Law & More

Dohoda o postúpení

Po prvom stretnutí od nás okamžite dostanete e-mailom dohodu o pridelení. Táto dohoda napríklad ustanovuje, že vám budeme počas rozvodu radiť a pomáhať. Zašleme vám tiež všeobecné obchodné podmienky, ktoré sa vzťahujú na naše služby. Zmluvu o pridelení môžete podpísať digitálne.

Po

Po prijatí podpísanej dohody o postúpení začnú naši skúsení rozvodoví právnici okamžite pracovať na vašom prípade. O Law & More, budete informovaní o všetkých krokoch, ktoré pre vás urobí váš rozvodový právnik. Všetky kroky budú samozrejme najskôr koordinované s vami.

V praxi je prvým krokom často odoslanie listu partnerovi s oznámením o rozvode. Ak už má rozvodového právnika, list je adresovaný jeho právnikovi.

V tomto liste naznačujeme, že sa chcete rozviesť so svojím partnerom a že sa mu odporúča vyhľadať právnika, ak tak ešte neurobil. Ak váš partner už má právnika a my adresujeme list jeho právnikovi, spravidla pošleme list s uvedením vašich želaní, napríklad pokiaľ ide o deti, domov, obsah atď.

Advokát vášho partnera potom môže na tento list odpovedať a vyjadriť želania vášho partnera. V niektorých prípadoch je naplánované štvorstranné stretnutie, počas ktorého sa snažíme spoločne dosiahnuť dohodu.

Ak nie je možné dosiahnuť dohodu s vašim partnerom, môžeme tiež podať žiadosť o rozvod priamo súdu. Týmto spôsobom sa začne postup.

Povinná účasť na zákone o dôchodkových fondoch z roku 2000

Napriek tomu, že zamestnávatelia v Holandsku nie sú povinní svojim zamestnancom zariadiť (doplnkový) dôchodok, za určitých okolností im stále môže byť povinnosť zariadiť dôchodok. Je tomu tak napríklad v prípade, ak je účasť v dôchodkovom systéme pre zamestnávateľa povinná prostredníctvom priemyselného dôchodkového fondu. Táto povinnosť vzniká, ak sa na konkrétny sektor vzťahuje takzvaná povinná požiadavka: popis schválený ministrom sektoru, na ktorý sa vzťahuje povinná účasť v celoodvetvovom dôchodkovom fonde. Zákon o povinnej účasti v priemyselnom dôchodkovom fonde z roku 2000 upravuje možnosť povinného dôchodkového systému pre všetkých zamestnancov v konkrétnom odvetví alebo sektore.

Ak je účasť v priemyselnom dôchodkovom fonde povinná, zamestnávatelia pôsobiaci v príslušnom sektore sa musia zaregistrovať v tomto priemyselnom dôchodkovom fonde. Následne fond požiada o poskytnutie informácií o zamestnancoch a zamestnávatelia dostanú vyúčtovanie dôchodkového poistného, ​​ktoré musia platiť. Ak zamestnávatelia nie sú pridružení k takémuto odvetvovému dôchodkovému fondu, aj keď existuje povinnosť tak urobiť, budú v nevýhodnej situácii. V takom prípade existuje šanca, že celoodvetvový dôchodok si bude spätne nárokovať celú výplatu poistného za všetky roky. O Law & More chápeme, že to má pre zamestnávateľov drastické dôsledky. Preto Law & MoreŠpecialisti sú pripravení pomôcť vám vyhnúť sa takejto nevýhode.

Dôchodkový zákonZákon o dôchodkoch

Jadrom dôchodkového práva je dôchodkový zákon. Zákon o dôchodkoch obsahuje pravidlá, ktoré:

 • Zakázať zámenu dôchodkových práv
 • Udeliť práva v súvislosti s prevodom hodnoty v prípade nástupníctva zamestnávateľa;
 • Predpísať spoluúčasť zamestnancov s ohľadom na politiku poskytovateľa dôchodku;
 • Vyžadovať minimálnu odbornosť, pokiaľ ide o odbornosť členov predstavenstva poskytovateľov dôchodkov;
 • regulovať spôsob, akým by sa mali financovať dôchodkové fondy;
 • Predpísať minimálne informačné povinnosti poskytovateľa dôchodku.

Jedno z ďalších dôležitých predpisov v zákone o dôchodkoch sa týka podmienok, ktoré ak musia byť uzavreté, musí spĺňať dôchodková zmluva medzi zamestnávateľom a zamestnancom. V tejto súvislosti článok 23 zákona o dôchodkoch stanovuje, že dohoda o dôchodku musí byť uzatvorená v uznanom dôchodkovom fonde alebo v uznanej dôchodkovej poisťovni. Ak to zamestnávateľ neurobí, alebo aspoň nie adekvátne, vystavuje sa riziku zodpovednosti zamestnávateľa, ktorú môže zamestnanec iniciovať prostredníctvom všeobecných pravidiel zmluvného práva. Dodržiavanie právnych predpisov a predpisov v súvislosti s dôchodkovým právom, ako už bolo spomenuté, navyše monitorujú DNB a AFM, takže porušenia sú sankcionované aj ďalšími opatreniami.

At Law & More chápeme, že pokiaľ ide o dôchodkové právo, netýka sa to len rôznych zložitých zákonov a iných právnych predpisov, ale aj rôznych záujmov a zložitých právnych vzťahov. Preto Law & More používa osobný prístup. Naši odborní špecialisti na oblasť dôchodkového práva sa ponoria do vášho prípadu a môžu s vami posúdiť vašu situáciu a možnosti. Na základe tejto analýzy Law & More vám poradí ďalšie správne kroky. Naši špecialisti vám navyše radi poskytnú rady a pomoc pri prípadných právnych postupoch. Máte otázky týkajúce sa našich služieb alebo dôchodkového práva? Potom kontaktujte Law & More.

Chceš vedieť čo Law & More môže urobiť pre vás ako advokátska kancelária v Eindhoven a Amsterdam?
Potom nás kontaktujte telefonicky na čísle +31 40 369 06 80 alebo pošlite e-mail na adresu:
Pán. Tom Meevis, advokát na Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Pán. Maxim Hodak, advokát v spoločnosti & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Nastavenia ochrany osobných údajov
Používame cookies na zlepšenie vášho zážitku pri používaní našej webovej stránky. Ak používate naše Služby prostredníctvom prehliadača, môžete obmedziť, zablokovať alebo odstrániť súbory cookie prostredníctvom nastavení webového prehliadača. Používame aj obsah a skripty od tretích strán, ktoré môžu používať sledovacie technológie. Nižšie môžete selektívne poskytnúť svoj súhlas s povolením takýchto vkladov tretích strán. Úplné informácie o súboroch cookie, ktoré používame, o údajoch, ktoré zhromažďujeme a o tom, ako ich spracovávame, nájdete na našej stránke Ochrana osobných údajov
Law & More B.V.