POTREBUJETE PRÁVNEHO PRÁVNIKA?
ŽIADAJTE SA O PRÁVNU POMOC

NAŠIM PRÁVOMOCI SÚ ŠPECIALISTI V PRACOVNOM PRÁVE

kontrolované Jasný.

kontrolované Osobné a ľahko dostupné.

kontrolované Najprv vaše záujmy.

Ľahko dostupné

Ľahko dostupné

Law & More je k dispozícii od pondelka do piatku od 08:00 do 22:00 a cez víkendy od 09:00 do 17:00

Dobrá a rýchla komunikácia

Dobrá a rýchla komunikácia

Naši právnici si vypočujú váš prípad a navrhnú vhodný akčný plán
Osobný prístup

Osobný prístup

Naša pracovná metóda zaisťuje, že 100% našich klientov nás odporúča a že sme v priemere ohodnotení 9.4

Pracovné právo

Pracovné právo je rozšírenou oblasťou práva. Práva a povinnosti sú upravené v pracovných zmluvách, pracovných predpisoch, kolektívnych zmluvách, právnych predpisoch a judikatúre. Zamestnávatelia - právnici Law & More sú kvalifikovaní a oboznámení so súčasnou legislatívou a jurisprudenciou.

Rýchla ponuka

Otázky pracovného práva majú často ďalekosiahle následky pre zamestnávateľov a zamestnancov. Preto je dôležité, aby vám pomáhal odborný a skúsený právnik v oblasti pracovného práva. Dobré právne poradenstvo v oblasti pracovného práva vopred môže byť v budúcnosti rozhodujúce. Konfliktom sa, žiaľ, nedá vždy zabrániť, napríklad v prípade prepustenia, reorganizácie alebo neprítomnosti z dôvodu choroby. Táto situácia je veľmi nepríjemná a emotívna a môže poškodiť pracovný vzťah medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Ak máte problémy s pracovným konfliktom, Law & More radi vám pomôžeme urobiť správne kroky.

Aylin Selamet

Aylin Selamet

ADVOKÁT

aylin.selamet@lawandmore.nl

Advokátska kancelária v Eindhoven a Amsterdam

Podnikový právnik

"Law & More sú zapojení právnici
a vie sa vcítiť do
problém klienta “

Právne poradenstvo

Law & More ponúka pomoc podnikateľom, štatutárnym riadiacim pracovníkom, zamestnávateľom a zamestnancom v oblasti pracovného práva. Náš tím poskytuje právne poradenstvo a v prípade potreby bude viesť súdne konanie.

Príklady tém, s ktorými by sme vám radi pomohli:

 • navrhovanie a vyhodnocovanie súkromných a kolektívnych pracovných zmlúv;
 • ukončenie pracovných zmlúv pre zamestnávateľov a zamestnancov;
 • pomoc pri pracovných sporoch
 • založenie osobného spisu
 • postupy prepúšťania
 • otázky týkajúce sa mzdových nárokov
 • vynechanie
 • otázky týkajúce sa kolektívnych zmlúv
 • dovolenku a odísť
 • choroba a reintegrácia
 • spolurozhodovanie
 • zodpovednosť zamestnávateľov a zamestnancov.

Čo o nás hovoria klienti

Naši právnici v oblasti zamestnanosti sú pripravení vám pomôcť:

Office Law & More

zamestnávatelia

Ako zamestnávateľ ste denne konfrontovaní s otázkami pracovného práva. Musíte vypracovať pracovné zmluvy, čeliť nefunkčným alebo chorým zamestnancom a pracovným konfliktom alebo vaša spoločnosť bude možno musieť reorganizovať kvôli meniacim sa trhovým podmienkam. Viete presne, aké sú vaše práva a povinnosti? Čokoľvek sa môžete stretnúť, radi vám pomôžeme. Dobrá stratégia pracovného práva je koniec koncov pre zdravú spoločnosť rozhodujúca.

Zamestnanci

Ako zamestnanec budete musieť dodržiavať pracovné právo, požadované aj nepožiadané. Zamyslite sa nad prijatím a podpísaním pracovnej zmluvy, doložkou o nekonkurovaní a vašimi právami a povinnosťami v prípade choroby a prepustenia. Radi vám pomôžeme s akýmkoľvek problémom v oblasti pracovného práva, s ktorým potrebujete pomoc.

Pracovné právoUžitočné, primerané a transparentné

Okrem odborného poradenstva by ste radi dostali aj rýchle právne poradenstvo. Sme si toho vedomí a sme zvyknutí pracovať rýchlo a presne. Zabezpečujeme, aby sme sa ľahko dostali a mohli vám rýchlo poskytnúť praktické a odborné rady. Môžete sa na nás spoľahnúť na presné rady, ktoré sú stručné a jasné.

Spôsob, akým pracujeme, je transparentný a orientovaný na riešenie. Začneme s vami rozhovor, aby sme prediskutovali váš prípad, vaše želania, právne možnosti a finančný obraz. Po konzultácii s vami potom určíme konečnú stratégiu. Každý krok je prediskutovaný s vami, takže nikdy nebudete čeliť žiadnym prekvapeniam.

Nezmyselná mentalita

Máme radi kreatívne myslenie a pozeráme sa za hranice právnych aspektov situácie. Je to všetko o tom, ako sa dostať k jadru problému a riešiť ho v určenej veci. Vďaka našej nezmyselnej mentalite a dlhoročným skúsenostiam sa naši klienti môžu spoľahnúť na osobnú a účinnú právnu podporu.

Časté otázky o zamestnaní v Holandsku

1. Čo predstavuje neoprávnené ukončenie pracovného pomeru?

K neoprávnenému ukončeniu pracovného pomeru dochádza, ak je zamestnanec prepustený v rozpore s jeho pracovnou zmluvou alebo holandskými pracovnými zákonmi. Medzi príklady patrí ukončenie zmluvy bez platných dôvodov, diskriminácia alebo nedodržanie náležitých právnych postupov.

2. Čo sa kvalifikuje ako nespravodlivé prepustenie?

Nespravodlivé prepustenie znamená ukončenie bez právne platného dôvodu alebo bez dodržania správnych postupov. To zahŕňa prepustenie z dôvodov odvety, bez upozornenia alebo z diskriminačných dôvodov.

3. Aké sú moje práva, ak sa moja pracovná zmluva skončí bez výpovednej lehoty?

V Holandsku môžete mať nárok na kompenzáciu, ak bude vaša zmluva ukončená bez upozornenia. Holandské právo vyžaduje od zamestnávateľov, aby namiesto oznámenia poskytli výpoveď alebo platbu, pokiaľ neexistuje naliehavý dôvod na okamžité prepustenie.

4. Ako sa môžem chrániť pred nespravodlivým prepustením?

Na ochranu pred nespravodlivým prepustením sa uistite, že podmienky vašej pracovnej zmluvy sú jasné a veďte si dôkladné záznamy o svojom výkone a akejkoľvek komunikácii so zamestnávateľom. Oboznámte sa s holandským pracovným právom a uistite sa, že všetky postupy prepúšťania sú správne dodržané.

5. Aké kroky mám podniknúť, ak čelím diskriminácii na pracovisku?

Zdokumentujte všetky prípady diskriminácie a nahláste ich vášmu oddeleniu ľudských zdrojov. Podľa holandského práva môžete podať sťažnosť na Holandský inštitút pre ľudské práva a požiadať o právnu pomoc na ochranu svojich práv.

Chceš vedieť čo Law & More môže urobiť pre vás ako advokátska kancelária v Eindhoven a Amsterdam?
Potom nás kontaktujte telefonicky na čísle +31 40 369 06 80 alebo pošlite e-mail na adresu:
Pán. Tom Meevis, advokát na Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl

Law & More